Fast-Food zinciri Burger King ‘de hijyen sorunu


0

Uzun yıllardır hazır yemekler tüketirim. Gözlerimle şahit olduğum bir çok olay oldu. Yakın zamanda ise buna meşhur burger king ‘in İstanbul Eyüp’teki WhiteHill AVM içerisindeki şubesinde şahit oldum. Oğlum Ömer Miraç ile Burger King’e sipariş vermeye gittik. Paket servisleri genelde tercih etmiyorum, soğuyor, gelme süresi uzuyor vb.

Fakat oğlum küçük olduğu için yerinde duramıyor, haliyle ona güzel vakit geçirmesi için sürekli yeni kapılar açmaya çalışıyoruz. Bu sebeple sipariş verdikten sonra olan bitenleri takip edebilme imkanımız o an olamadı. Bunda biraz da yemek aldığımız markaların büyük olmasının verdiği rahatlık var diyebiliriz.

Yere düşen hamburger paket servise gitti…

Biz siparişimizi verdikten sonra 10 dakika sonra geleceğiz dedik ve Migros’a uğrayıp market alışverişimizi yapmaya gittik. 10 dakika sonra geldiğimizde paket servisin hazırlanmasını bekliyorum. Önümde dışarı moto-kuryelerin götüreceği yaklaşık 8-10 paket var. İçeride hummalı bir servis yetiştirme telaşı devam ediyor derken görevlilerden biri pakete koyacağı hamburgeri yere düşürdü. Ambalajı sarılıydı fakat ortamın yağı, kiri düşünüldüğünde yeniden hazırlanarak pakete koyulacağını düşündüm bir an. Fakat öyle olmadı. Asıl şoku bundan sonra yaşadım. Görevli hanımefendi düşürdüğü hamburgeri aldı ve gözümün içine baka baka paketin içerisine koydu.

Ödemesini yapıp evinde hijyen koşullarında hazırlandığını düşündüğü hamburgerini muhtemelen afiyetle tüketti.

Burger King şubelerini ciddi denetimden geçirmeli.

Bu olayın hemen ardından verdiğim siparişleri düşündüm. Acaba biz yokken 10 dakika içerisinde bizim siparişlerimizin başına bir iş gelmiş miydi? Bilemiyoruz…

Böylesine büyük bir marka olan burger king çalışanlarının da hassasiyet içerisinde olması gerektiğini düşünüyorum. Sizleri de yaşanan bu olaylar ışığında vereceğiniz siparişlerin başında durmanızı ve takip etmenizi tavsiye ediyorum.

En azından ne yediğinizi, hangi koşullarda size geldiğini bilin. Burger King görüş ve öneriler sayfası için de bu yazımız bir uyarı olsun…

Böylesine büyük bir firmanın iç denetimlerini önemsemiyor olduğunu düşünmek bile istemiyorum. Umarım bu olay sadece bir kez yaşanmış, talihsiz bir durum olarak kalır ve bundan sonrası için böyle durumların yaşanmasına fırsat verilmez.

İstanbul Alibeyköy’de keşfettiğim Beyzade Künefe ‘yi okuyabilirsiniz.


Like it? Share with your friends!

0
Aykut Özcan

15 yıldır IT sektöründe aktif olarak çalışıyorum. Yazma eğilimim sebebiyle şiir ile başladığım serüvenim bugün Blog yazmakla devam ediyor. Aklıma, vicdanıma, ruhuma uydurabildiğim, sığdırabildiğim konuları burada ele alacağım.