Para üstü vermeyen taksici!


0
Bu sabah kurduğum alarmı susturup, arkasından 20 dakika da fazladan uyuyunca apar topar giyinip evden çıktım. Baktım otobüs de gelmiyor. İşe geç kalmamak için taksi çevirdim.

Bu sabah kurduğum alarmı susturup, arkasından 20 dakika da fazladan uyuyunca apar topar giyinip evden çıktım. Baktım otobüs de gelmiyor. İşe geç kalmamak için taksi çevirdim. Alibeyköy’den Axis AVM’ye gideceğimi belirterek devam ettik. 50 yaşın üzerinde bir abimiz sürüyor taksiyi. Yolculuk süresince hiç konuşmadık.

Hem para üstünü eksik verdi hem de helallik istemedi

Bir zaman sonra Axis önündeki metro durağının yanında inmek istedim. 17 TL 15 Kr. tutarındaki taksi ücreti için 50 TL uzattım. 32 TL geri ödeme yaptı. Normal şartlarda 85Kr daha ödemesi gerekiyordu. Bozuk parası yoktur diye düşündüm fakat kalan tutar için bana herhangi bir şey söylemedi. Helallik de istemedi. Sonra düşündüm…Şimdi bu abimiz günde 20 yolcu alsa, her birinden ortalama 1 TL kenara atsa, ayda yaklaşık 600 TL para eder. Ne diyeceğimi bilemedim.


Like it? Share with your friends!

0
Aykut Özcan

15 yıldır IT sektöründe aktif olarak çalışıyorum. Yazma eğilimim sebebiyle şiir ile başladığım serüvenim bugün Blog yazmakla devam ediyor. Aklıma, vicdanıma, ruhuma uydurabildiğim, sığdırabildiğim konuları burada ele alacağım.